BYŁ ROK 2015 …

… w listopadzie, jak co roku, mam urodziny. Zgodnie z tradycją, prezent zrobiłem sobie sam.

Jakoś tak się stało, że natrafiłem na kurs z obsługi lustrzanki i podstaw fotografii.

Dlaczego taki prezent … ?

 

Pewnego dnia, musiało mi się bardzo nudzić, bo wtedy mi się najlepiej myśli … zacząłem zastanawiać się nad swoją przyszłością. No i doszedłem do wniosku, że jak dożyję emerytury, to dobrze było by mieć jakiś fach w ręku, co by sobie na stare lata dorobić.

Pierwszy aparat zakupiłem w 2011, jak pojawiła się córka Kasia. Nie był on jakiś super, ale na początek wystarczyło. Wtedy jeszcze nie interesowałem się tym, jak powstają zdjęcia. Jak to się dzieje, że to co jest przed aparatem, pojawia się na jego wyświetlaczu. Brałem aparat w łapki i pstrykałem w trybie dla zielonych.

Jednak lata szybko mijały, córka zaczęła chodzić, po chwili biegać i stary aparat przestał za nią nadążać.

 

I tak wracamy do listopada 2015 …

Zakupiłem swoją pierwszą i jak narazie jedyną lustrzankę. Pomyślałem, że jak już mam się uczyć pływać, to najlepiej rzucić się od razu na głęboką wodę. Jak to mówią, przesiadłem się z szybowca do boeinga (miałem 2 guziki, nagle pojawiło się 12) i przekonałem się, że to nie aparat robi zdjęcia, tzn. robi, ale takie jak on chce. Zainwestowałem w wiedzę, zacząłem dużo czytać i oglądać, ale nic ciekawego z tego nie wychodziło. Wiedza bez praktyki jest za dużo nie warta.

We wrześniu 2016 rozpoczęła działalność pracownia fotograficzno dziennikarska, której siedziba znajduje się w SCK Stargard. Pod okiem bardziej doświadczonych osób, zacząłem stosować w praktyce, to czego się dowiedziałem i z czasem dogadaliśmy się z moim aparatem.

… i tak to trwa do dnia dzisiejszego. W chwilach wolnych od pracy, przeprowadzam fotorelacje z imprez, których organizatorem jest Stargardzkie Centrum Kultury.

Pasjonuje mnie fotografia koncertowa i lifestyle.

 

Może kiedyś dopiszę dalszy rozdział do tej historii …

Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz